Co się kręci w Polsce 2014?

10:27 Igor Banaszczyk 0 Comments

Czyli zupełnie subiektywny przegląd tego co ciekawego (i polskiego) wejdzie do kin w tym roku. Nie licząc kilku filmów, które zapowiadano już w zeszłym roku, a na które czekam nadal (o nich tutaj ) w zasadzie niewiele zapowiadanych produkcji mnie "rusza". Ale może coś się znajdzie. A zatem:

1) Hardkor Disko reż. Krzysztof Skonieczny - Nie wiem czemu, ale wyczuwam potencjał na niezłą sensację z "pojazdem" po nowobogactwie i konsumpcjonizmie. Fabularnie ma być to zemsta młodego chłopaka, na rozpuszczone dziewczynie i jej rodzicach.
Co może nie wyjść - Wszystko. Reżyser-aktor, pomysł niewiele mówi, aktorzy to chyba głównie debiutanci.
2) Kamienia na szaniec reż. Robert Gliński - Ach co to był za trailer! I plakaty! I cała kampania reklamowa! Do tego młodzi, ale bardzo dobrze dobrani aktorzy. Zacieram ręce i czekam.
Co może nie wyjść - Pierwowzór literacki bardzo trudny do adaptacji. W zasadzie to zbiór wspomnień z brakiem głównego wątku. Chyba, że reżyser skupi się na akcji pod Arsenałem.
3) Hel reż Paweł Tarasiewicz, Katarzyna Priwieziencew - Zima, odcięty od stałego lądu Hel, tajemnicze morderstwa. No, no... brzmi bardzo ciekawie.
Co może nie wyjść - Grupa nastolatków ucieka przez psychopatą? Proszę, nie...
4) Miasto 44 reż Jan Komasa - Reżyser "Sali samobójców" bierze na warsztat powstanie warszawskie. No cóż, bardzo jestem ciekawy, co z tego wyjdzie, po tak mocnym wejściu młodego reżysera.
Co może nie wyjść - "Sala samobójców" pozwalała na pewną lekkość. Czy Komasa udźwignie ciężar tematu?
5) Obce ciało reż. Krzysztof Zanussi - Historia katolika prześladowanego w wielkiej korporacji we współczesnej Polsce? Zanussi za kamerą? Wow.. Będzie w ogóle dystrybucja?
Co może nie wyjść - Zanussi ma u mnie wielki minus, za "Serce na dłoni" i sporo różnych dziwnych wypowiedzi, ale daję temu filmowi szansę.
6) Pani z przedszkola reż. Marcin Kryszałowicz - Reżyser "Obławy". Idę w ciemno.
Co może nie wyjść - Bardzo mało informacji na temat samej historii.

To w sumie tyle. Poza tym, są już fotosy z "Czerwonego pająka" !!! http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1231158  czuję w kościach dobry film :)

You Might Also Like

0 komentarze: