Obrazki z Marszu Niepodległości 2014

10:11 Igor Banaszczyk 4 Comments

Bardzo miło usłyszeć: "Hej znam cię z facebooka!"

***

Tak ogólnie to nie działo się wiele. W zeszłym roku było zdecydowanie więcej sytuacji kontrowersyjnych i więcej negatywów. Trochę zawaliła organizacja - po zejściu z mostu nikt nie wiedział gdzie iść (myślę, że to krótki rozprężenie było też powodem zamieszek.

***

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, którzy dociekliwie wypytywali co oznacza symbol, który mam na fladze. Trzeba być czujnym ;) Natomiast brak pozdrowień dla pani w wieku około balzakowskim, która szarpała mi za flagę i nie bardzo słuchała tego co do niej mówię.

***

Oglądam filmy z zamieszek i utwierdzam się w przekonaniu, że policjanci powinni przechodzić krótki kurs fizyki. Jeśli puszcza się gaz na wprost, ale wiatr wieje od prawej ręki do lewej (strony świata to wyższy poziom wtajemniczenia) to nie ma bata, żeby gaz jakoś mocno zaszkodził kibolom. Poleci na ludzi idących po trasie Marszu.

***

Współczuję serdecznie siedemnastolatkowi z Włocławka, którego spotkałem na dworcu Warszawa Zachodnia. Chłopak pierwszy raz odwiedził stolicę i gdy tylko wysiadł z pociągu został capnięty przez policję. Dlaczego? Bo miał polską flagę. Oczywiście jest to niewątpliwy dowodów na przynależność do grup zjednoczonego kibolstwa. Zaznaczam nie miał on na sobie ŻADNEGO elementu stroju, który mógł kojarzyć się z kibicami. Co więcej ze sposobu wyrażania się wynikało, że stoi na wyższym poziomie niż stereotypowy przedstawiciel tej grupy.

***

Propsy dla całej Krucjaty Różańcowej za śpiewanie "Naszego króla racz nam wrócić Panie", chociaż mając na względzie niektóre legitymistyczne teorie, pozostanę przy "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Będzie bezpieczniej.

***

Mowy na wiecu niby po linii, ale dla mnie nieco za bardzo upolitycznione. Fajnie, że dostało się wszystkim partiom sejmowym, ale reklamowanie się kandydatów czasami było niepotrzebne.

***
Do zobaczenia za rok!

You Might Also Like

4 komentarze: