Dawkins był nazistą - suplement 2!

11:34 Igor Banaszczyk 25 Comments

Tego suplementu miało nie być. Wydawało mi się, że wszystko zostało wyjaśnione i dokładnie omówione. No, ale...
Oto kilka komentarzy jakie znalazły się na różnych portalach pod moim tekstem, albo informacjami o nim (było ich znacznie więcej):
Kliknij drogi czytelniku w screena, poczytaj komentarze i pomyśl - Ci ludzie nazywają się racjonalistami. Ok, masz to? To jedziemy dalej. Oto fragment tekstu z mojego wpisu, który owi racjonaliści skomentowali:

"Po drugiej gdzie przebiega granica pomiędzy arcyintelektualną, zjadliwą acz pełną humanizmu oraz troski o człowieka frazą Ryśka Dawkinsa, a hitlerowską mową nienawiści? I jak cienka jest to granica, skoro nawet zwolennicy „papieża ateizmu”, nie potrafili jej dostrzec?"

Tak? Widzisz te słowa "fraza" i "mowa nienawiści"? To teraz wróć do komentarzy. I jeszcze raz. I jeszcze raz. Racjonaliści zmieniają się w gimboateuszy. Siedzę na koniu...

Serio, tak ciężko zrozumieć, że w całym tekście KLIK nie było o tym, że Dawkins jest nazistą (choć nie jest), ani o tym czy Hitler miał rację w ocenie chrześcijaństwa (choć nie miał), a tylko o tym, że i jeden i drugi posługuje się tą samą godną potępienia retoryką? Naprawdę tak ciężko zrozumieć trzy linijki tekstu?

Chciałbym jednak podziękować wszystkim, którzy tekst nadal upowszechniają. Najnowsze podziękowania lecą do do portalu gadżetomania.pl KLIK

PS. Szykuje się nowa prowokacja, chociaż znacznie lżejsza i na zdecydowanie mniejszą skalę. Ale powinna również dowieść czegoś ciekawego.

Chcesz być na bieżąco z blogiem, a nie masz ani bloggera ani google+ ? Możesz polubić mnie na facebooku!
KLIK


You Might Also Like

25 komentarze: